Kdepak v EU, to naopak u nás komunisté fakticky vládnou!

25. 05. 2019 18:33:27
Reaguji na švandovní "sovětský" blud, který se objevuje ve zdejších diskusích. Prý EU ovládají komunisté

...
Je to v podstatě bžunda. Protože pokud podle představ "prokremelských" blogerů ovládají EU komunisté, tak by s tím měli být navýsost spokojení. Nemají důvod takový stav kritizovat, spíše by si měli potichu mnout ruce. Vždyť by to bylo splnění dávných snů Lenina a Stalina o bolševickém ovládnutí Evropy! :-D
Kdo mentálně uvízl v chápaní politiky dle vzoru totalitního sovětského impéria, v němž všechno ovládali komunisté, ten není schopen vůbec pochopit, že by mohly existovat úplně jiné, normální lidské varianty, které jsou ve svobodném světě přirozené.
Nechápe, co je to demokracie. Nepobere, co jsou to občanské svobody, práva a povinnosti a jak fungují demokratické instituce. Takový člověk si své představy projektuje do Evropské unie a klidně píše bludy. Prostě v Kremlu vládli komunisté, a tak dle jeho nepříliš širokého vidění neexistuje jiná možnost než ta, že komunisté vládnou i v "Bruseli"


...

Vsuvka:
Historie dvacátého století je dostatečně známá a v Evropě dnes samozřejmě existují levicoví liberálové, socialisté, sociální demokraté, atd. Jejich existence a také zastoupení ve veřejné sféře je naprosto legitimní věcí a k demokracii jednoduše patří. Zčásti se mohou rekrutovat z generace studentů, kteří se v západní Evropě r. 1968 bouřili v různých zemích, přičemž byli mnozí indoktrinováni myšlenkami komunizmu, ne-li přímo maoizmu. To jsou známé věci. Ale i ti lidé se později vyvíjeli, jen mizivé procento zůstalo u původního radikalizmu. V naprosté většině jsou to lidé přesvědčení o nezbytnosti svobody a demokracie.
Stejně tak ovšem v Evropě žijí a veřejně působí zastánci řady jiných směrů, křesťanští demokraté, různé podoby liberálnější či konzervativnější pravice, atd. Povahou demokracie je, že různé názorové směry se vzájemně vyvažují a v rámci demokratických pravidel mezi sebou soutěží. Absolutně nelze tvrdit šmahem, že by Evropa byla plná "komunistů a maoistů" a že by tito ovládali Evropskou unii, to je naprostý nesmysl a jedovatá propagandistická lež. Skutečným problémem a smrtelným nebezpečím pro demokracii a také pro Evropskou unii by však mohla být prazvláštní "neonacionalistická internacionála" podporovaná z Ruska. (Inu, Kominterna jako mocenská páka už dávno nezabírá, tak se musejí vytvářet jiné internacionály) Uvidíme, jak se demokracie s tímto nebezpečím vyrovná.

......

Evropskou unii máme ve skutečnosti ovládat všichni stejně a všichni společně, jako její členové s plnohodnotnými právy a povinnostmi. Je naším právem, ale i povinností se na všem rozhodování podílet. A je také naším právem nežrat bezmyšlenkovitě bez hlesnutí odporu různá doporučení, která vzejdou například z Evropské komise. Naopak, modus vivendi Evropské unie obsahuje zásadu, že si jednotlivé členské státy upraví doporučené směrnice či zákony na svoji míru. Když tak nečníme, je to naše blbost. Mnohdy tak ale naštěstí činíme, tedy nepřijímáme úplně vše, což je dobře. Ale pozor, doporučení či směrnice, atd. nenadiktoval shůry žádný komunista. Vycházejí z procesu vzájemné domluvy a z hlasování, na němž se účastní všechny členské státy.
EU je spolek svobodných zemí a zásadní je právě jeho demokratické rozhodování. Je jistě třeba lobbovat a spojovat síly, aby se prosazovaly dobré, funkční věci, ne excesy. To neodmyslitelně patří k demokracii.

Když se na společném rozhodování nepodílíme s dostatečným sebevědomím a asertivitou, když namísto toho kverulujeme, pak jsme my sami hloupí a musíme si nejdříve my sami srovnat v hlavě, co pozitivního chceme a jak to budeme prosazovat.
Ostatně vidíme u nás doma, jak se s tím nešťastně potýkáme v našem parlamentu, kde komunisté drží vládu pod krkem. Kdepak v EU, to u nás komunisté vládnou!

...

A co se týče základních evropských hodnot, to je přeci známá věc. Ty vyrůstají z židovsko-křesťanské tradice a také z dědictví antické řecké a římské kultury. Na těchto hodnotách máme stavět, trvat na nich a nenechat je rozmělňovat. Například (a zejména) tím, že bychom si příliš pouštěli k tělu asijské totalitní manýry, které jsou v příkrém rozporu s evropskými hodnotami.

Jsem na Evropu a její dávné kulturní a duchovní kořeny hrdý. Jsem rád, že patřím právě sem. A stejně tak jsem rád, že vytváříme společný celek, rodinu, která nám vedle zmíněných rizik především dává šanci a prostor, abychom dál naše základní hodnoty nesli a rozvíjeli. Což znamená, že musíme sami podle těch hodnot žít. Když podle nich žít budeme, nikdo nás o to nebude moci obrat. O zásady, jimiž se z přesvědčení řídíte ve vlastním životě, vás nikdo neobere, jenom vy sami.

.

______________________________________________________________________


...

Autor: Marek Trizuljak | sobota 25.5.2019 18:33 | karma článku: 22.61 | přečteno: 725x

Další články blogera

Marek Trizuljak

Loučení s Jiřím Stránským, svědkem doby komunistického teroru

Čas odpuštění může nastat až poté, co se řekne pravda a viníci doznají své viny. U nás však komunisté své zločiny nechtějí uznat, proto se stopa jejich působení dál táhne ve společnosti jako páchnoucí toxický kouř.

13.6.2019 v 16:47 | Karma článku: 25.84 | Přečteno: 417 | Diskuse

Marek Trizuljak

Řepka odkvétá, nad lány se sbíhají mračna

Listy z fotografického deníku na přelomu května a června. Varování: Pachatelem fotografií je autor tohoto blogu (což platí i v opačném pořadí). Každé z vyobrazení si můžete kliknutím zvětšit. Přeji hezký zážitek

12.6.2019 v 14:28 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 4906 | Diskuse

Marek Trizuljak

Den D

Blog k 75. výročí vylodění v Normandii 6. června 1944. Dlouhé popisy nezamýšlím, to náleží jiným. Proto jen vzpomínka. S velkou úctou k těm, kdo tam nechali svůj život.

6.6.2019 v 22:12 | Karma článku: 19.46 | Přečteno: 342 | Diskuse

Marek Trizuljak

Ruští komunisti dumaj: Svatá byla operace Dunaj!

"Tak prej nás vohrožujou komunisti z Brusele, paní Müllerová" "Ale, pane Švejku, vždyť ani nevím, co ta brusele je", říká paní Müllerová. "Asi brusle, ne? Ve skutečnosti nám hrozej komunisti z Dumy!"

3.6.2019 v 18:31 | Karma článku: 23.00 | Přečteno: 499 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Jílek

Jsme montovna?

Tento argument slyším i čtu velmi často a většina ho považuje za pravdivý. Velmi zřídka však někdo přijde s vysvětlením, proč tomu tak je.

16.6.2019 v 20:12 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 382 | Diskuse

Libor Čermák

Český národ by se měl postavit proti "Milionu chvilek"!

A jasně ukázat, že ačkoliv to veřejnoprávní média rádi hlásají, tak že to, co tito "aktivisti" předvádějí, že to není vůbec žádný většinový politický názor, ale naopak politický směr, který jde proti obyčejným lidem.

16.6.2019 v 19:04 | Karma článku: 37.43 | Přečteno: 1262 |

Pavel Ponec

Nedělní chvilka demokracie

V Česku se připravují další demonstrace za záchranu naší demokracie. Rád bych zde připomněl význam klíčového pojmu, který by měl být (podle mého názoru) součástí vzdělání každého maturanta.

16.6.2019 v 18:00 | Karma článku: 28.25 | Přečteno: 597 | Diskuse

Dušan Póč

Čunkova nemocnice je rizikovým projektem

Už jen hodiny zbývají do hlasování zastupitelů Zlínského kraje o pochybnosti provázejícím projektu hejtmana Jiřího Čunka na stavbu nové krajské nemocnice. Navíc se objevily informace o tom, že záměr je rizikový a protiprávní.

16.6.2019 v 15:47 | Karma článku: 13.71 | Přečteno: 206 |

Petr Burian

Rasismus, bezdomovectví a ti druzí za oponou

Za poslední léta jsme si už zvykli na jistý novinářský fenomén. A tím jsou dokumenty o různých skupinách lidí. A tak tu máme reportáže o romech, samoživitelkách, bezdomovcích... Jen jedna kasta v tom výčtu chybí. Uhádnete která?

16.6.2019 v 13:17 | Karma článku: 35.63 | Přečteno: 790 | Diskuse
VIP
Počet článků 698 Celková karma 24.72 Průměrná čtenost 1194

Výtvarný umělec, kurátor výtvarných projektů, publicista

Najdete na iDNES.cz