Byla jednou jedna ''překrásná'' vojenská přehlídka

22. 09. 2019 13:01:30
A právě dnes, 22. září 2019, je té "nebesky krásné" vojenské přehlídky osmdesáté výročí. Není nad příkladné bratrství ve zbrani.

...

To je vám přeci taková "náhera", když dvě sbratřené armády společně oslavují vítězství, že ano... Kdo miluje vojáčky a zelená autíčka, tomu srdce nemůže nezaplesat. Klucí vojenští si dokonce i vlaječky vyměnili. Ta s "hákenkrajcem" putovala do komunistických rukou zatímco ta rudá, se srpem a kladivem spočinula v ručkách nacistů. Dojemnější už to být ani nemohlo. Tisíce děkovných dopisů! Jediné oko nezůstalo suché.

"Nacisté s bolševiky si ovšem vyměňovali i komplimenty. Tak Hitler například prohlásil, že pro jeho koncentráky byly vzorem sovětské gulagy, Stalin naproti tomu uvedl, že Hitlera respektuje jako vynikající osobnost.

Ruští bolševici také poskytli rozhlasovou stanici v Minsku k navigování bombardérů Luftwaffe. Německý generál Heinz Guderian ve svých pamětech uvádí, že 22. září uspořádaly Rudá armáda a Wehrmacht v Brestu společnou vojenskou přehlídku a zároveň došlo k výměně vlajek." (Zdroj: https://www.ctidoma.cz/forum/srpen-1939-dohoda-dvou-gangsteru-o-korist-naciste-i-bolsevici-hodovali-53169)

Doporučuji k přečtení také: https://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/pad0903/005-015.pdf

___________________________________________________________________
Co následovalo po zákeřném a naprosto zločinném přepadení Polska, je dobře známé. Masakry civilistů v desítkách tisíc lidí, se zaměřením na inteligenci a elity. Čehož se dopouštěly oba zavrženíhodné, zločinné režimy, jak nacistický tak komunistický. Masové deportace Poláků ve statisících. Válka SSSR proti Finsku a "tolik oblíbené" uchvácení území. (tenkrát naštěstí jen části Finska). Brutální uchvácení pobaltských států (eufemisticky "anexe"), což bylo provázeno masakry a deportacemi. Agrese SSSR proti Rumunsku, uchvácení Bessarábie a Bukoviny.
A pokud jde o Polsko a vůbec o paktování s Hitlerem, dopustil se Stalin řady fatálních hloupostí, které se nakonec krutě vymstily hlavně lidem jím ovládané země. Stalin podporoval Německo ve vyzbrojení a v jeho tažení směrem na západ velkými materiálními dodávkami. Tím ovšem fakticky Německo vyzbrojil také k útoku proti SSSR, což se tragicky ukázalo v létě 1941. Obsazení a rozdělení Polska vedlo k tomu, že se vzájemně potkaly hranice mezi nacistickým Německem a SSSR. O to drtivější pak byl německý útok vedený přímo, protože Němcům už nestálo v cestě Polsko.

_____________________________________________________________________

1/ Mně osobně je nesmírně líto toho strašlivého množství obětí z řad obyčejných ruských lidí a také lidí z jiných národů SSSR za druhé světové války. Nikdy jsem to nezpochybňoval, k těm obětem a vůči jejich blízkým mám a vždy budu mít hlubokou úctu. Jsem z generace, která měla tyto tragické informace denně už od školního věku. A jsem nesmírně rád, že jsme o tom byli už od dětství informováni. MÁM K UTRPENÍ A STRÁDÁNÍ LIDÍ ZA VÁLKY A KE VŠEM OBĚTEM HLUBOKOU ÚCTU

2/ Stejně tak jsme měli od dětství prakticky denně informace o všemožných zvěrstvech nacistů. Naprosto schvaluji, že jsme byli o barbarských zločinech nacistů tak důkladně informováni. Je to správné. Tatáž informovanost pokračuje dodnes. Například na ČT běží pravidelně a mnohokrát opakovaně dokumentární seriály o zlu nacizmu a druhé světové války. To všechno je naprosto v pořádku. Tím spíše, že na zlo nacizmu je třeba i dnes naléhavě upozorňovat, vzhledem k současnému probouzení neonacizmu v řadě evropských zemí.

3/ Německo se po skončení druhé světové války úplně změnilo. Zřeklo se svojí předchozí dobyvačné politiky. Také díky tomuto obratu bylo možné tak dlouhé mírové soužití mezi evropskými národy od roku 1945 prakticky až dodnes.

4/ Německo se dodnes za své nacistické zločiny omlouvá, jako například nedávno v Polsku při vzpomínce na přepadení z počátku září 1939. Německo se nebrání historickému studiu, neuzavírá archivy a neperzekvuje ty, kdo nacistické zločiny připomínají.

5/ Tak, kde je chyba? Proč se vůbec někdo rozčiluje, když se mluví o zločinech komunistů a zejména Stalinova SSSR? V naší zemi se o nich nesmělo oficiálně mluvit 45 let!

Proč by se tedy dnes nemělo, či dokonce nesmělo mluvit o tom, že se Stalin paktoval s Hitlerem a německými nacisty dokonce už od počátku 30. let? Proč by se nemělo či dokonce nesmělo mluvit o tom, že Stalin v čele SSSR závažným způsobem spoluzavinil druhou světovou válku, čímž také přímo zapříčinil strašlivé utrpení lidí své vlastní země? To tak je, jsou to fakta. Jen jejich otevřené uznání je normální, rozumnou cestou, zalhávání není k ničemu: Viz citát z evangelia svatého Jana (J 8,31-59): ."Pravda vás osvobodí" Bez pravdivého poznání není svoboda a lež plodí jen další otroctví.

...

...

Autor: Marek Trizuljak | neděle 22.9.2019 13:01 | karma článku: 42.35 | přečteno: 3986x

Další články blogera

Marek Trizuljak

Debakl jedné z komunistických podlostí

Ústavní soud dne 15. října 2019 zrušil sporné zdanění církevních restitucí, protože mířilo proti principům právního státu

15.10.2019 v 20:44 | Karma článku: 29.47 | Přečteno: 706 | Diskuse

Marek Trizuljak

Před Gottem jsme si všichni rovni (zamyšlení o úctě a neúctě, o posledních věcech člověka)

Abych předešel nedorozumění: Rovni jsme si před Bohem. Na jeho místo žádná populární osobnost nepatří a žádný člověk nemá být objektem přehnaného kultu. Nazí jsme přišli na svět a nic si z něj neodneseme.

14.10.2019 v 19:22 | Karma článku: 36.91 | Přečteno: 5740 | Diskuse

Marek Trizuljak

Nobelova cena pro Jaroslava Seiferta - 35. výročí

Radostí pro normální lidi a k vzteku pro komunistický režim byla zpráva švédské Královské akademie ze dne 11. října 1984 o udělení Nobelovy ceny za literaturu Jaroslavu Seifertovi

13.10.2019 v 13:01 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 331 | Diskuse

Marek Trizuljak

Jsou různá výročí - Některá dokonce úsměvná

Před třiceti lety, 7. října 1989 vyšlo v příloze Rudého Práva blahopřání k narozeninám panu "Ferdinandu Vaňkovi z Malého Hrádku". Byl z toho poprask, RP toho dne bylo rozebráno a StB se začala "zajímat" o autora šprýmu Petra Rýgra

12.10.2019 v 10:48 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 610 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak chutná chudoba?

Chudoba má mnoho podob. Nikdy jsem se nesetkala s chudobou tak často, jako právě v Ústí nad Labem. Tentokrát měla tvář malého šedesátiletého muže, který si v second handu ostýchavě kupoval trenky za 20 korun.

18.10.2019 v 21:56 | Karma článku: 15.34 | Přečteno: 377 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

První dojem ... na pusu nebo na facku?

„Už jak jsem ho viděl ve dveřích na pět metrů, hned jsem měl chuť dát mu jednu po tlamě...“ řekl kamarád při líčení prvního setkání s člověkem, ze kterého se vyklubal problematický prudič.

18.10.2019 v 21:07 | Karma článku: 8.45 | Přečteno: 198 | Diskuse

Karel Trčálek

Odcházení Miloše Zemana se začalo. Jak moc bude důstojné?

To záleží samozřejmě především na něm, kdepak já, závistivý hlupák, absolutní nula a zbabělec bych mu mohl něco radit!

18.10.2019 v 18:41 | Karma článku: 17.72 | Přečteno: 755 | Diskuse

Petr Bajnar

Mělo by být Turecko vyloučeno z NATO?

Jedním z hlavních témat posledních dní ve světě, se stala turecká ofenzíva namířená proti Kurdům na území sousední Sýrie.

18.10.2019 v 17:32 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 324 | Diskuse

Karel Trčálek

Divokým Kurdistánem nejen s Petrem Hamplem, expertem na všechno a nic

Nejen Petr Hampl má proježděný divoký Kurdistán křížem krážem. Najdou se i další bílí heterosexuální muži, kteří stejně jako on, znají divoký Kurdistán jako své vlastní boty

18.10.2019 v 17:20 | Karma článku: 11.27 | Přečteno: 308 | Diskuse
VIP
Počet článků 755 Celková karma 23.55 Průměrná čtenost 1197

Výtvarný umělec, kurátor výtvarných projektů, publicista

Najdete na iDNES.cz