Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 7. srpna 2020 Lada

K čemu vás, politiky, vůbec máme?

1. 05. 2020 10:02:57
Dovedete si představit, jaký by byl v Británii povyk při pouhém náznaku podezření, že má nějaký ruský agent políčeno na starostu Londýna?

...
Nelze přehlédnout dvě události ohrožující suverenitu naší země
. V obou případech jde o nátlak nesvobodných, rozpínavých zemí na naše politiky.
1/ Je tu vyhrožování Číny našemu druhému nejvyššímu ústavnímu činiteli, předsedovi Senátu. Skončilo to tragicky. Pan Jaroslav Kubera náhle zemřel, nedlouho po návštěvě čínského velvyslanectví, což vrhá na celou věc hluboký stín. Navíc, ústavní činitel země nemá při takto sporných záležitostech vůbec chodit na ambasádu té země, která mu vyhrožuje. To je partyzánština a nebezpečný amatérizmus. Na vyhrožování komukoliv z našich ústavních činitelů je správnou odpovědí důrazná nóta ministerstva zahraničí a popřípadě i povolání našeho velvyslance domů na konzultace.
2/ V krátké časové návaznosti se objevuje ruské vyhrožování našim komunálním politikům. Tentokrát je zastrašování dvojí - ohrožení života a hrozba únosu.
Je nepřípustné, aby byli naši řádně zvolení demokratičtí politici ohrožováni cizí nepřátelskou mocí.
Hrozby, jimž jsou vystaveni naši politici, jsou útokem na integritu jedné z členských zemí NATO a na této úrovni je třeba na ně reagovat.

______________________________________________________________

Jako občané volíme vás politiky právě od toho, abychom byli bezpečnou, svobodnou, suverénní zemí, kde platí zákony, kde všechny základní věci dobře fungují, a kde také spolehlivě pracují bezpečnostní služby (které dovedou dle potřeby účinně spolupracovat s podobnými útvary partnerských zemí EU a NATO)
Úkolem a zodpovědností vás, politiků, je také to, abychom byli zemí, kde se nemůže jen tak zbůhdarma potulovat nějaký agent s kufříkem. Máme nouzový stav a uzavřené hranice, tak co je to za binec, že si sem někdo takový klidně přiletí?

________________________________________________________________

Jistě, není selanka to uhlídat, vždyť v Británii proběhl nedávno útok novičokem. Ovšem, s tím podstatným rozdílem, že tam to nebyl atak na významné demokraticky zvolené představitele. Dovedete si představit, jaký by byl v Británii povyk při pouhém náznaku podezření, že má nějaký ruský agent políčeno na starostu Londýna?

_________________________________________________________________

Zde evidentně selhává stát, když se musí primátor hlavního města ukrývat. Nejde přitom jen o nějaký "náznak hrozby", protože kromě onoho "ricínového agenta" čelíme zároveň faktu, že bývalý ministr kultury cizího, dlouhodobě nepřátelsky se chovajícího státu pořizuje seznamy našich politiků určených k "potrestání".
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vime-kdo-muze-za-odstraneni-konevovy-sochy-jmena-vyjdou-naje/r~16fabc2c862a11eab115ac1f6b220ee8/

______________________________________________________________

Kde to jsme? Co proti tomu děláte a od čeho vás, politiky, vůbec máme? Vždyť zatím jsme se jako svobodná, suverénní země nezmohli ani na důraznou reakci na vyhrožování druhému nejvyššímu ústavnímu činiteli země. To si pište, že když budete nadále jen bezmocně krčit rameny, získáme pověst slabé, bezradné země a stane se tu z toho promenáda pro kohokoliv, kdo si zamane zastrašovat naše občany a politiky.

Jestli máte strach a bojíte se ozvat, pak vězte, že jste s panem Kuberou, ale i s pražským primátorem a dalšími ohroženými na jedné lodi.. Strachem a nečinností si podříznete větev sami pod sebou a navíc i pod občany země, jejíž správu máte dočasně svěřenou.
A bude například tohle stačit? Nebo to bude jenom takové salonní, bezzubé plácntí do vody?
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/socha-konev-vybor-usneseni-rusko-politika/r~ffe98ab28a2b11ea9d470cc47ab5f122/

Jak dlouho myslíte, že se bude muset pražský primátor ukrývat? A co hodláte udělat pro to, aby se ukrývat nemusel?

__________________________________________________________
Závěrem, pod čarou, několik paralel
1/ Na konci druhé světové války operovaly na našem území sovětské skupiny SMĚRŠ, které zatýkaly a unášely československé občany, s nimž pak bylo ukrutně zacházeno a končili v gulagu..
2/ Před únorovým pučem byla u nás nasazena speciální komanda sovětských tajných služeb, s cílem připravit ve spolupráci s naší Státní bezpečnosti komunistický puč za cenu jakýchkoliv metod..Mezi prvními pak na ty "metody" doplatil politik Rostislav Sochorec, zatčený vzdor poslanecké imunitě, protizákonně už 23. 2. 1948, tedy dva dny před únorovým pučem, a utýraný 13. května 1948.
3/ Jen pár dnů po únorovém puči. 10. března 1948 byl zavražděn Jan Masaryk
4/ Sovětští poradci u nás režírovali spuštění zrůdné mašinerie politických procesů, což byla akce zaměřená na spektakulární likvidaci předem vybraných obětí a na terorizování obyvatel naší země.
5/ Před barbarskou invazí v roce 1968 se u nás pohybovala skvadra sovětských generálů, kteří měli za úkol připravit útok. Významnou součinnost s touto skupinou měl také maršál Koněv! A ve dnech bezprostředně před 21. srpnem 1968 operovaly na našem území sovětské speciální jednotky, které připravovaly půdu invazi. Viz například obsazení letiště v Ruzyni 20. srpna 1968.

...
Takže, vážení a milí politici, to nás snad chcete svým bezvládím, zbabělým mlčením a nečinností znovu zatáhnout do nějakých únorových poměrů?

...

...

Autor: Marek Trizuljak | pátek 1.5.2020 10:02 | karma článku: 27.09 | přečteno: 690x

Další články blogera

Marek Trizuljak

Gdeš si blbec kopoje chetré telefón

Gdeš si blbec kopoje chetré telefón, je to patnactkráť horší patáleja a záběr na paleco, než kópit si novy auto

23.6.2020 v 23:32 | Karma článku: 33.45 | Přečteno: 7350 | Diskuse

Marek Trizuljak

Ráno bude hnusně krásnej slejvák

jak po destičkách xylofonu / rytmicky ještě chvíli / ťukají / kapky / po dešti ... vůni vlasů / tvých / hned poznám / krajino / už nikdy / nikdy / nechce se mi za jinou...

19.6.2020 v 23:48 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 627 | Diskuse

Marek Trizuljak

Příběh zapsaný na nebi...

"Setkají se milosrdenství a věrnost, spravedlnost s pokojem si dají políbení. Ze země vyraší pravda, z nebe bude shlížet spravedlnost. Pán dopřeje dobrých časů, svou úrodu vydá naše země." (žalm 85)

8.6.2020 v 23:42 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 413 | Diskuse

Marek Trizuljak

Krajina ležící, zvlněná - A drobný příběh o posvěcené dezinfekci

Ještě několik záznamů. Deník z karantény, která nyní už pomalu ustupuje. Několik kontrastujících a přesto vzájemně ladících listů: Krajina jako kráska se zeleným tělem. Posvěcená dezinfekce. Naděje velikonoční a svatodušní..

31.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 23.52 | Přečteno: 552 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Miroslav Semecký

Rodný jazyk uprchlíků zvyšuje napětí u místního obyvatelstva

Řekni mi co jíš a já ti povím jaký jsi. Promluv na mě rodným jazykem a já si tě zařadím do krabičky.

6.8.2020 v 23:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O jednom rozdílu mezi přáním a skutečností

Česká televize vysílala ve čtvrtek 6. srpna 2020 odpoledne francouzský dokument nazvaný Suezský průplav. Nikoli náhodou. Toho dne před pěti lety byl slavnostně otevřen tzv. Nový Suezský kanál.

6.8.2020 v 22:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Jan Dvořák

Otřesné vzpomínky šéfové T0P 09 v novém světle

Někdy se čtenář novin či serverů stane obětí „mediálního šotka“, který zcela nezáměrně způsobí, že dojde k trapnému zkreslení určité informace - a to pouhým omylem, záměnou, nepozorností, či jinou politováníhodnou chybou.

6.8.2020 v 20:51 | Karma článku: 12.07 | Přečteno: 431 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Změny, jak hlasovat v karanténě, jsou trapné. Zaostáváme 15 let za Estonskem

Zatímco Estonsko volí už 15 let elektronicky, naši úředníci vymýšlejí náhradní varianty pro lidi v karanténě kvůli koronaviru - volit z auta, speciální okrsky či výjezdní komise. Proč už dávno nemáme taky elektronické volby?

6.8.2020 v 19:58 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 180 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Islandská studie o protilátkách

Ženy nepotřebují moc protilátek proti covid-19, jsou všeobecně méně nemocné než muži, i když se u nich "porce" protilátek potvrzuje v nižší míře, uvádějí aktéři nové studie.

6.8.2020 v 18:46 | Karma článku: 4.30 | Přečteno: 152 | Diskuse
VIP
Počet článků 895 Celková karma 26.91 Průměrná čtenost 1170

Výtvarný umělec, kurátor výtvarných projektů, publicista